Akcja "Żonkile 2021"

zonkile boczarska

 
Uczcij 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Przyłącz się do akcji Żonkile: przypnij żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć, oglądaj wydarzenia, które przygotowało Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie:

» Ludzki wymiar historii. Za Polskę naszą, czyli czyją? - sylwetki żydowskich bojowników o niepodległość Polski, którzy walczyli bronią lub słowem z zaborcą, okupantem, najeźdźcą bądź niedemokratycznym systemem politycznym. Jak rozumieli polskość? Czy walczyli o życie swoje i swoich rodzin, czy o ojczyznę, której czuli się częścią?

» Film "Muranów – Dzielnica Północna" - opowieść o żydowskiej historii dzielnicy Muranów w Warszawie

muranow 39

» "W sukience i mundurze" - filmowa opowieść o bojowniczkach autorstwa przewodniczki Katarzyny Jankowskiej.

zonkile mundur