Edukacja teatralna online

17 marca 2021 klasy 2 ET i 2 SLp uczestniczyły w spotkaniu online z reżyserem i aktorami Teatru Wierszalin. Wydarzenie było związane z realizacją projektu teatru z Supraśla "Objazd mickiewiczowski w sieci" i dotyczyło twórczości Adama Mickiewicza, a w szczególności dramatu "Dziady".

Teatr Wierszalin stanowi fenomen na mapie teatralnej Polski. Swoją siedzibę ma w Supraślu na Podlasiu i reprezentuje formułę teatru etniczego. Ma na swoim koncie prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Trzykrotnie otrzymał nagrodę Fringe First na międzynarodowym festiwalu teatralnym w Edynburgu. W 1994 Wierszalin odebrał dyplom uznania za wybitne zasługi dla kultury polskiej na świecie, przyznawany przez Ministra Spraw Zagranicznych RP. W lutym b.r. na I Festiwalu Kultury Narodowej "Pamięć i Tożsamość" zwyciężył w kategorii: "TEATR".

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • wierszalin21