Szkoła Dialogu 2020

Zwycięski projekt upamiętniający społeczność żydowską w Chełmie

szkola dialoguUczniowie klas: 2SL-p - Dariusz Karpiński, Oliwia Majewska, Agnieszka Mazurek, Bartłomiej Momot, Amelia Olszewska, Karolina Palińska, Oliwia Szymonik, Weronika Wojciechowska; 2R - Michał Macegoniuk, Michał Mazurek oraz 2T Bartłomiej Stachniuk są autorami zwycięskiego projektu "Szlakiem kultury chełmskich Żydów" w ramach ogólnopolskiego konkursu Szkoły Dialogu. Zwycięską drużynę wspomagał cyfrowo uczeń kl. 1T Jakub Sajuk. Projekt jest efektem współpracy młodzieży z muzealnikami Muzeum Ziemi Chełmskiej: Dorotą BidąZbigniewem Lubaszewskim, którym dziękujemy za pomoc i profesjonalne wsparcie.

Koordynatorami działań młodzieży byli: Małgorzata Kołodziejczyk i Krzysztof Pawlik.

Organizator projektu - Forum Dialogu to największa i najstarsza polska organizacja pozarządowa zajmująca się dialogiem polsko-żydowskim. W programie Szkoła Dialogu edukuje polską młodzież na temat polsko-żydowskiego dziedzictwa. Pomaga Liderom Dialogu upamiętniać historię polskich Żydów.

Link do strony internetowej szkolnego projektu »

Podsumowanie projektu Szkoły Dialogu online 2020 na stronie Forum Dialogu »

Film podsumowujący Szkołę Dialogu 2020

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5