Akcja "Żonkile 2021" w ZSEiT

zonkile boczarskaSpołeczność szkolna w ZSEiT pamięta o 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Szkoła włączyła się w akcję Żonkile, organizowaną już po raz dziewiąty przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Wszystkie wydarzenia zostały udostępnione online #ŁączyNasPamięć. W poniedziałek 19.04.2021 młodzież mogła obejrzeć premierową wersję filmu "Muranów - Dzielnica Północna" w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Materiał w stylistyce youtuberskiej opowiada historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie i jej mieszkańców.

Do akcji włączyli się również nauczyciele biblioteki szkolnej oraz młodzież i wychowawcy internatu. Przygotowali tablice informacyjne związane z tą tragiczną rocznicą pod hasłem "Chronić pamięć i kształtować przyszłość".

Dyrektor szkoły Katarzyna Karamać wspólnie z delegacją młodzieży złożyła symboliczne wiązanki żonkili pod miejscami związanymi z Zagładą chełmskich Żydów; pomnikiem "Ku pamięci Żydom ofiarom Zagłady", tablicą upamiętniającą bohaterską postać Szmula Zygielbojma i tablicy poświęconej ofiarom Marszu Śmierci.

Relacja prasowa z wydarzenia /chelmnaszemiasto.pl/ »

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Uczcimy 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim przyłączając się do akcji Żonkile. Przypieliśmy żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć, obejrzeliśmy wydarzenia, które przygotowało Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie:

» Film "Muranów – Dzielnica Północna" - opowieść o żydowskiej historii dzielnicy Muranów w Warszawie

muranow 39

» Ludzki wymiar historii. Za Polskę naszą, czyli czyją? - sylwetki żydowskich bojowników o niepodległość Polski, którzy walczyli bronią lub słowem z zaborcą, okupantem, najeźdźcą bądź niedemokratycznym systemem politycznym. Jak rozumieli polskość? Czy walczyli o życie swoje i swoich rodzin, czy o ojczyznę, której czuli się częścią?

» "W sukience i mundurze" - filmowa opowieść o bojowniczkach autorstwa przewodniczki Katarzyny Jankowskiej.

zonkile mundur