Pożegnanie maturzystów 2021

 „Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy. O ile to możliwe bez wyrzekania się siebie bądź na dobrej stopie ze wszystkimi. Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść"

Desiderata

Szanowni Absolwenci! Kochani Uczniowie klas czwartych!

bukietI znów nadszedł taki czas w szkolnym kalendarzu, że musimy rozstać się i pożegnać kolejnych uczniów. Przez ostatnie cztery lata wspólnie z Wami kroczyliśmy po krętych ścieżkach edukacji. Obserwowaliśmy, jak pełni zapału i energii kreowaliście otaczający Was szkolny świat, rozwijaliście swoje pasje i zainteresowania, zmienialiście się, dojrzewaliście. Przez te lata zdążyliście poznać smak porażki i smak zwycięstwa. Dzisiaj szczęśliwie zamykacie ten rozdział w szkolnej księdze, a po jej ostatnim zdaniu stawiacie kropkę. Tamte chwile to już tylko wspomnienia, bo w żaden, nawet magiczny sposób nie możecie ich zmienić ani usunąć. Niech więc na zawsze pozostaną w Waszej pamięci jako wspomnienie beztroskich młodzieńczych lat. Dzisiaj zaś każdy z Was rozpoczyna pisanie nowego rozdziału w innej księdze - wielkiej księdze samodzielnego, dorosłego życia. Pełni więc nadziei, z uśmiechem i z wysoko uniesioną głową, spokojnie i powoli zapisujcie jej kartę po karcie. Z optymizmem pokonujcie pojawiające się przeszkody, nie ulegajcie zwątpieniu, gdy po raz kolejny los wystawi Was na próbę. W życiu kierujcie się wyłącznie tymi zasadami, które pozwolą Wam zawsze zachować godność człowieka oraz zdobywać uznanie i szacunek innych. Spełniajcie swoje marzenia i pasje, odkrywajcie, twórzcie, cieszcie się życiem i bądźcie szczęśliwi.


Wspomnenia klasy 4 S Wspomnenia klasy 4 Lo Go R Wspomnenia klasy 4 M E
4s 4lgr 4me

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8