Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie

Bieg Tropem Wilczym

0W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy, a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

Jak co roku również i młodzież Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie wzięła udział w tym wydarzeniu. 26 uczniów odbyło tradycyjny bieg na 1963 metry (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek). Bieg rozpoczął się przedstawieniem krótkiej informacji na temat działalności "Żołnierzy Wyklętych". Następie grupa uczniów rozpoczęła bieg, który był okazją do uczczenia pamięci żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Wszyscy dzielnie pokonali trasę. Pierwsze miejsce zajął Bartek Skorupa - uczeń klasy 3ek. Drugie miejsce uzyskał Bartek Momot - uczeń klasy 4Sp, natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Rafał Kamiński - uczeń klasy 1R. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wytrwałości i dziękujemy za zaangażowanie w tak istotne wydarzenie.

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

 

Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych
im. ks. Stanisława Staszica
ul. Jagiellońska 29
22-100 Chełm 
Szkoła: tel. (82) 563 28 38
Internat: tel. (82) 563 21 17
Sekretariat: 7:30-15:30
sekretariat@zseit-chelm.pl

librusfbytemail

Dyrektor:
tel. (82) 560 51 50
dyrektor1@zseit-chelm.pl
Wicedyrektor:
tel. (82) 563 09 45
wicedyrektor@zseit-chelm.pl
Kierownik administracji:
kierownik@zseit-chelm.pl

teamsbipckziu