Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie

Stypendysta programu Akcelerator

 Uczeń ZSEiT w Chełmie w gronie stypendystów programu AKCELERATOR

Uczeń piątej klasy technikum spedycyjnego Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie Dariusz Karpiński został stypendystą II Edycji programu Fundacji Inter Cars pod nazwą AKCELERATOR. Maturzysta z ZSEiT trafił tym samym do wąskiej grupy nagrodzonych uczniów (21 osób w Polsce), których osiągnięcia i zainteresowania są związane z motoryzacją i logistyką, w tym naukami ścisłymi, mechaniką samochodową, mechatroniką, elektroniką, automatyką i informatyką. Stypendyści otrzymają wsparcie finansowe w postaci comiesięcznego stypendium na cały rok szkolny oraz pakiet edukacyjny, dopasowany do ich potrzeb i planów oraz wyzwań współczesnego rynku pracy. W dniach od 19 do 22 października 2023 roku odbył się pierwszy zjazd stypendystów programu AKCELERATOR. W trakcie czterodniowej sesji odbywającej się w Warszawie w Hotelu Leonardo Royal, odbyła się uroczysta gala wręczenia nominacji, spotkanie z ambasadorem wydarzenia Bartoszem Ostałowskim oraz szereg zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów, szkoleniowców oraz kadrę kierowniczą firmy Inter Cars.
Na zjazd stypendialny zaproszono również nauczycieli, którzy zainspirowali uczniów do złożenia wniosku o stypendium. Podczas czterodniowego spotkania nauczyciele zawodowcy wzięli udział w I edycji uruchomionego specjalnie dla nich programu grantowego pod nazwą AKCELERATOR PRO. W ramach zlotu odbyły się wykłady oraz warsztaty prowadzone przez uznanych ekspertów w dziedzinie edukacji. Tematem przewodnim sesji była metoda pracy projektowej z młodzieżą pod nazwą design thinking. Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie reprezentował podczas zjazdu Grzegorz Korba - nauczyciel przedmiotów logistycznych i spedycyjnych.

  • akcelerator-1
  • akcelerator-2

Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych
im. ks. Stanisława Staszica
ul. Jagiellońska 29
22-100 Chełm 
Szkoła: tel. (82) 563 28 38
Internat: tel. (82) 563 21 17
Sekretariat: 7:30-15:30
sekretariat@zseit-chelm.pl

librusfbytemail

Dyrektor:
tel. (82) 560 51 50
dyrektor1@zseit-chelm.pl
Wicedyrektor:
tel. (82) 563 09 4
wicedyrektor@zseit-chelm.pl
Kierownik administracji:
kierownik@zseit-chelm.pl

teamsbipckziu dostępnośc