Technik spawalnictwa

TECHNIK SPAWALNICTWA (311516)

spawaczTechnik spawalnictwa to specjalista poszukiwany na rynku pracy, który posiada umiejętności wykonywania połączeń spawanych różnymi metodami: spawanie w osłonie gazów ochronnych MIG/MAG, TIG, spawanie gazowe, spawanie elektryczne, cięcie plazmowe i inne. Zajmuje się projektowaniem połączeń konstrukcyjnych oraz części maszyn z wykorzystaniem oprogramowania typu CAD/CAM. Dokonuje oceny złączy spawanych, naprawy i konserwacji elementów maszyn, urządzeń i narzędzi. Obsługuje urządzenia kontrolno-pomiarowe, nadzoruje przebieg wytwarzania konstrukcji spawanych.

KWALIFIKACJE WYODRĘBNIONE W ZAWODZIE:

MEC.08. Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi
MEC.10. Organizacja i wykonywanie prac spawalniczych

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA:

Obecnie żadna gałąź przemysłu nie obędzie się bez spawacza. Po zdobyciu kwalifikacji technik spawalnictwa może podjąć pracę zarówno w Polsce, jak i za granicą, gdzie będzie cenionym fachowcem. Wykwalifikowany spawacz znajdzie zatrudnienie wszędzie tam, gdzie konieczne jest łączenie różnego typu metali, a więc w pracach spawalniczo-ślusarskich i instalacyjno-montażowych.

FILM PREZENTUJĄCY ZAWÓD:

spawacz yt