Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie

Relacja z pobytu na praktykach w Grecji cz.2

DZIEŃ 11

Za nami kolejny dzień w ramach programu „Zagraniczne praktyki w Grecji, szansą na dobry start w zawodzie mechanik, elektryk, teleinformatyk, mechatronik” nr 2019-1-PL01-KA102-062418 dla uczniów ZSEiT im. Stanisława Staszica w Chełmie finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Mechanicy uczyli się rozpoznawać elementy składowe maszyn i urządzeń mechanicznych, a także łączyli typowe części maszyn za pomocą najczęściej stosowanych technik wytwórczych.
Teleinformatycy poznawali działanie sygnalizacji abonenckiej, wykonywali i uruchamiali telefoniczne sieci abonenckie.

Po zakończeniu praktyk uczestniczyliśmy w wycieczce do wytwórni serów i oliwy z oliwek. Na koniec dnia młodzież uczestniczyła w wieczorze greckim – mieliśmy okazję poznać narodowe tańce, tradycje i obyczajowość. Już jutro dalsza część relacji z praktyk.

DZIEŃ 12

To już przedostatni dzień praktyk wymiany w ramach programu „Zagraniczne praktyki w Grecji, szansą na dobry start w zawodzie mechanik, elektryk, teleinformatyk, mechatronik” nr 2019-1-PL01-KA102-062418 dla uczniów ZSEiT im. Stanisława Staszica w Chełmie finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Na koniec działań praktycznych, mechanicy opracowywali procesy technologiczne remontu i naprawy maszyn, poznawali zasady montażu części i podzespołów maszyn i urządzeń mechanicznych. Zapoznali się także z dokumentacją technologiczną całego procesu. Teleinformatycy zapoznawali się z zasadami działania protokołów lokalnej sieci komputerowej, a także konfigurowali usługi odpowiedzialne za adresację hostów, system nazw, ruting i zabezpieczenia typu firewall.

Dzisiaj uczniowie otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w wymianie i zdobyte kompetencje.

DZIEŃ 13-14 (29-30.11.2019)

Za nami ostatni dzień w Grecji w ramach programu „Zagraniczne praktyki w Grecji, szansą na dobry start w zawodzie mechanik, elektryk, teleinformatyk, mechatronik” nr 2019-1-PL01-KA102-062418 dla uczniów ZSEiT im. Stanisława Staszica w Chełmie finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Na koniec dnia podsumowaliśmy praktyki w gronie opiekunów i nauczycieli, a uczniowie mieli czas, aby pożegnać się z Grecją. Za nami intensywne dwa tygodnie pracy i nauki, ale także poznawania kultury i historii Grecji. Mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności przydadzą się w życiu zawodowym uczniów. Chcielibyśmy bardzo podziękować naszemu partnerowi - KIKA Mobility Training Center za umożliwienie realizacji programu. Przed nami długa podroż powrotna do Polski, a potem – kontynuacja roku szkolnego.

Do zobaczenia w kraju

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych
im. ks. Stanisława Staszica
ul. Jagiellońska 29
22-100 Chełm 
Szkoła: tel. (82) 563 28 38
Internat: tel. (82) 563 21 17
Sekretariat:
sekretariat@zseit-chelm.pl

librusfbytemail

Dyrektor:
tel. (82) 560 51 50
dyrektor1@zseit-chelm.pl
Wicedyrektor:
tel. (82) 563 09 45
wicedyrektor@zseit-chelm.pl
Kierownik administracji:
kierownik@zseit-chelm.pl

teamsbipckziu