>>NASZA SZKOŁA<<
EDUKACJA WOJSKOWA
Rekrutacja
Dla kandydatów

Oferta edukacyjna
2020/2021

TECHNIKUM
1. Technik górnictwa odkrywkowego
2. Technik elektryk
3. Technik teleinformatyk
4. Technik mechanik
5. Technik mechatronik
6. Technik spedytor
7. Technik logistyk
8. Technik spawalnictwa (nowy kierunek)


Branżowa Szkoła I Stopnia

1. Kierowca-mechanik
2. Elektromechanik pojazdów samochodowych

Branżowa Szkoła II Stopnia
Technik pojazdów samochodowych


(Dla absolwentów szkoły branżowej I stopnia i zasadniczej szkoły zawodowej w zawodach:
 elektromechanik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych)

Kalendarz
Licznik odwiedzin

   odwiedzający

   odwiedzających online

Witaj na Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych swoim rozwojem i realizacją pasji życiowych do
Zespołu Szkół Energetycznych
i Transportowych

im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie.


                                                                                   Dyrektor Szkoły
                                                                                               
mgr Katarzyna Karamać

 
Zagraniczne praktyki w Grecji 21-09-2020

  Szkoła nasza rozpoczęła kolejny etap projektu pod nazwą „Zagraniczne praktyki w Grecji, szansa na dobry start  w zawodzie mechanik, elektryk, teleinformatyk i mechatronik”.
Planowany w kwietniu bieżącego roku wyjazd do Grecji doszedł dopiero do skutku.              
W niedzielę 20 września, bardzo wcześnie rano, spod szkoły wyjechała kolejna grupa uczestników projektu. Pod opieką Pana Sławomira Kozioła i Pani Barbary Czyż pojechali elektrycy i mechatronicy. Podróż była długa i męcząca, niemniej jednak wrażenia na miejscu wynagrodziły nam wszystko. Pierwszego dnia  uczniowie zapoznani zostali z zasadami bezpieczeństwa i programem praktyk. Oprócz obowiązków wynikających z przebiegu praktyk zawodowych mamy czas na relaks i atrakcje kulturalno – turystyczne. Warunki pobytu są atrakcyjne, pokoje mieszkalne i  wyżywienie o wysokim standardzie.

Już we wtorek odbyły się pierwsze zajęcia. Uczniowie obserwowali proces produkcyjny wytwarzania oliwy, bowiem  przetwórstwo oliwek stanowi podstawową gałąź gospodarki tego regionu. Uczniowie zapoznali się z eksploatacją, konserwacją i naprawą urządzeń służących do produkcji oliwy.  W środę od rana rozpoczęły się szkolenia programowe ze specjalistą z dziedziny mechatroniki. Nadmienić trzeba, że wszystkie zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się wyłącznie w języku angielskim.

 Erateini jest piękne, góry schodzą do morza tzn. do Zatoki Korynckiej, pogoda wymarzona zarówno do pracy jak i relaksu.

     
     

 
81. rocznica sowieckiej napaści na Polskę

17 września 2020 roku w Wytycznie delegacja uczniów naszej Szkoły wzięła udział w  obchodach 81. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę. W uroczystościach uczestniczyła Para Prezydencka, która oddała hołd żołnierzom Korpusu Ochrony Pogranicza. Organizatorem obchodów była  Straż Graniczna.

 
Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie "Balladyny" w Bibliotece Pedagogicznej w Chełmie

 Filmowa inscenizacja fragmentów "Balladyny" J. Słowackiego w wykonaniu uczniów kl. II Lp, II Sp pod kierunkiem nauczyciela j. polskiego p. Małgorzaty Kołodziejczyk.

 
104 rocznica urodzin kombatanta


   Pan  mjr ps ,,Jelonek" Władysław Prystupa w miniony piątek obchodził 104 urodziny.
Delegacja uczniów z Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie miała zaszczyt,w imieniu dyrekcji, nauczycieli oraz całej społeczności uczniowskiej przekazać  najlepsze życzenia.
Pan mjr służył w 7 Pułku Piechoty Legionów Armii Krajowej i brał udział w walkach
o Ojczyznę.
Dziękujemy za stanowienie wzoru poświęcenia oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

 
7 ostatnich newsów

81 rocznica wybuchu II wojny światowej. - autor : 23/09/2020 ¤ 11:29

Uczniowie klas mundurowych ZSEiT w Chełmie
oddali hołd ofiarom II wojny światowej

  1 września 2020 roku uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Uczniowie klasy IV S przygotowali oprawę liturgiczną Mszy Świętej celebrowanej w intencji ofiar w Bazylice NNMP. W tym ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć obecności Pocztu Sztandarowego Światowego Związku Żołnierzy AK Koło Chełm, nad którym młodzież naszej Szkoły od lat sprawują opiekę.

Po uroczystości delegacje złożyły kwiaty w Mauzoleum na Górze Chełmskiej, przed tablicą Cmentarza Wojennego oraz przy pomniku Armii Krajowej w Parku Miejskim.
1 września obchodzony jest także Dzień Weterana, święto państwowe ustanowione przez Sejm RP i obchodzone od 1997 roku. W tym dniu oddawany jest hołd obrońcom Ojczyzny i wspominani są wszyscy, którzy walcząc o Polskę zginęli na polach bitew.

... / ... Przeczytaj więcej...


Zakończenie roku szkolnego 2019/20 - autor : 08/07/2020 ¤ 13:28

Zakończenie roku szkolnego 2019/20 w ZSEiT miało z  pewnością mniej uroczysty wymiar niż zwykle.
Spotkania uczniów z nauczycielami odbywały się od godziny 8.30 do 14.00. Każda klasa osobno, w odstępach czasowych, tak, by unikać większych zgromadzeń przestrzegając wszelkich zasad sanitarno-epidemiologicznych. Wszyscy zapamiętamy ten dzień, bo wszyscy przyzwyczailiśmy się do miejsca, wychowawców, nauczycieli, koleżanek i kolegów. Ten czas ograniczonych kontaktów mimo pracy zdalnej, szkoły jakiej nie znaliśmy dotychczas, mrożących krew w żyłach wiadomości o rosnącej krzywej zachorowań, niepokoju i zniecierpliwienia wielu skłonił do refleksji. Ma ona w tym roku znacznie głębszy wymiar niż taki, że zaczynają się wakacje i czas skorzystać z życia.
Ze świadectwami w dłoniach, uśmiechami, nadzieją i właśnie refleksją życzymy sobie rychłego powrotu do normalności, do szkolnego rytmu i nauki w tzw.” realu”.

... / ... Przeczytaj więcej...


SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW - autor : 18/06/2020 ¤ 11:04

OTRZYMALIŚMY TYTUŁ „SZKOŁA MŁODYCH PATRIOTÓW”
 „ Współczesny patriota to przede wszystkim dobry obywatel – sumiennie i uczciwie wypełniający swoje obowiązki, dbający o środowisko, posługujący się poprawną polszczyzną,  pielęgnujący lokalne tradycje, znający i rozumiejący historię swojego kraju, człowiek wykształcony, otwarty i tolerancyjny”

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI  ZADAŃ  PROJEKTOWYCH [PDF].....

... / ... Przeczytaj więcej...


Plastyczny sukces Weroniki Mil - autor : Ewa Jasik, Ewa Słomczyńska 26/03/2020 ¤ 20:16

Plastyczny sukces Weroniki Mil

  Weronika Mil – uczennica klasy IV MT, została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno - Plastycznego „Matematyczny wszechświat”.
  Organizatorem tego konkursu było Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. Konkurs odbył się przy wsparciu merytorycznym i pod patronatem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Opiekunami Weroniki była Pani Ewa Jasik i Pani Ewa Słomczyńska.
Gratulujemy i życzymy Weronice kolejnych sukcesów.
 
 

... / ... Przeczytaj więcej...


Dzień Języka Rosyjskiego - autor : p. S. Tereszczuk i p. S. Wojtczak 25/03/2020 ¤ 20:24

  W środę 26 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie odbył się Dzień Języka Rosyjskiego oraz Maslenica (pożegnanie zimy i powitanie wiosny).
 W ramach przedsięwzięcia zorganizowano spotkanie młodzieży z pracownikami i studentami filologii słowiańskiej z PWSZ w Chełmie. Młodzież zapoznała się z prezentacjami przygotowanymi przez p. dr Mirosławę Kawecką, kierownika katedry Sławistyki oraz p. dr Teresę Giedz-Topolewską, ukazującymi historię i zabytki Petersburga oraz chętnie uczestniczyła w przygotowanych konkursach.
  Uczniowie częstowali się herbatą z samowaru oraz tradycyjnymi rosyjskimi daniami, m.in. blinami – naleśnikami, które symbolizują   słońce w obchodach Maslenicy.
Wydarzenie zorganizowały : p. S. Tereszczuk i  p. S. Wojtczak
 

... / ... Przeczytaj więcej...


Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem - autor : Małgorzata Kołodziejczyk, Katarzyna Śliwińska-Koguciuk i Monika Gębicka 23/03/2020 ¤ 20:13

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem

 W dniu 28. 02. 2020 r. odbyło się spotkanie autorskie z popularnym pisarzem fantasy Andrzejem Pilipiukiem.
 Wstępem do rozmowy była przygotowana przez p. Katarzynę Śliwińską-Koguciuk prezentacja twórczości autora opowiadań o Jakubie Wędrowyczu. W czasie spotkania Andrzej Pilipiuk opowiadał o źródłach swoich inspiracji literackich i procesie twórczym. Pisarzowi towarzyszył Marek Farfos, prezes "Fundacji ku przeszłości", której celem jest upamiętnienie ważnych wydarzeń związanych z historią Wojsławic.
 Fundacja cyklicznie organizuje również otwarte konkursy literackie o tematyce fantasy "U nas za stodołą".
Spotkanie zorganizowały:
Małgorzata Kołodziejczyk, Katarzyna Śliwińska-Koguciuk i Monika Gębicka

   
   

... / ... Przeczytaj więcej...


Jestem Patriotą – szanuję język ojczysty - autor : 13/03/2020 ¤ 08:58

Jestem Patriotą – szanuję język ojczysty 

  W dniu 21.02.2020 r. Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie  przy współpracy z Chełmską Biblioteką Publiczną zorganizował konferencję związaną z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego  oraz udziałem szkoły w XVIII edycji ogólnopolskiego projektu „Szkoła Młodych Patriotów”.
 Uroczystość została objęta  honorowym  patronatem przez Prezydenta Miasta Chełm Jakuba Banaszka,   Rektora PWSZ w  Chełmie prof. dr hab. Arkadiusza Tofila oraz chełmskich parlamentarzystów.
 Patronat medialny: radio Bon Ton, Super Tydzień Chełmski, Kurier Lubelski oraz portal Chełm Nasze Miasto.
 Adresatami przedsięwzięcia byli uczniowie chełmskich szkół podstawowych oraz Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych Chełmie.
 Zgromadzonych powitał Robert Chełmicki dyrektor CHBP. Otwarcia  uroczystości dokonała Katarzyna Karamać, dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych, która w swoim wystąpieniu omówiła aspekt patriotyzmu w kontekście szacunku dla języka ojczystego.  O współczesnej polszczyźnie i jej roli w kształtowaniu patriotycznych postaw mówili: prof. dr hab. Józef  Zając Senator RP, Krzysztof Grabczuk Poseł na Sejm RP oraz Anna Panczyk Dyrektor Biura Posła do Parlamentu Europejskiego Beaty Mazurek, która odczytała także list europosłanki skierowany do uczestników konferencji. W uroczystości uczestniczyła również Ewa Lik – Matuła  Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Chełmie.  Podczas konferencji zaprezentowany został przez Karolinę Palińską z kl. I Sp i Krystiana Krawczyńskiego z kl. II Lo  kodeks postaw patriotycznych, w którym szacunek dla języka polskiego jest priorytetową wartością. O zmaganiach konkursowych w ramach XVIII  edycji ogólnopolskiego projektu mówiła  koordynator projektu, Agata Włodarczyk.
Ideę kampanii  społeczno – edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych” omówił uczeń kl. I Sp Jakub Buczak. Najważniejszym tendencjom rozwojowym języka polskiego poświęcona była natomiast  prelekcja dr Lucyny Sikorskiej  z PWSZ w Chełmie „Dokąd zmierza polszczyzna”. Panel dyskusyjny „Poprawna polszczyzna  – to się opłaca”, z udziałem Katarzyny Józefackiej z Działu Promocji   PWSZ w Chełmie i Katarzyny Archimowicz, autorki najpopularniejszej polskiej powieści obyczajowej w roku 2019, poprowadziła Eliza Kudelska – Nowosad z Radia Bon – Ton.   
O budowaniu kompetencji językowych w procesie tworzenia powieści fantasy opowiadali: Michał Macegoniuk i Michał Mazurek  z  kl. I MR.  Podczas konferencji  odbyło się również uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców szkolnego konkursu krasomówczego: „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą?” Kluczową kwestią  była więc promocja poprawnej polszczyzny i wskazanie niepokojących zjawisk i tendencji językowych, które  zaśmiecają język polski. Przedsięwzięcie miało na celu  kształtowanie patriotycznych postaw młodzieży poprzez rozwój świadomości językowej i kulturowej. Służy więc propagowaniu poprawnej i sprawnej polszczyzny, kształtując twórcze i odpowiedzialne postawy wobec języka polskiego, pomocne w budowaniu kompetencji językowych młodych ludzi.
Konferencję przygotowała grupa nauczycieli: A. Baran, T. Dąbrowski, M. Chrostek, M. Kołodziejczyk, G. Korba, A. Łobodzińska, M. Pągowska, S. Tereszczuk, M. Półtorak,  A. Włodarczyk.

... / ... Przeczytaj więcej...


 
Film-Letni obóz szkoleniowy klas mundurowych 14-21.06.2018 r.

 
Monitoring wizyjny w ZSEiT
Zespół Szkół Energetycznych i  Transportowych w Chełmie prowadzi monitoring wizyjny budynku Szkoły, Internatu oraz Sali gimnastycznej oraz terenu wokół niego w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników Szkoły, ochrony mienia Szkoły i zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić Szkołę na szkodę.

Podstawę  prawną  wprowadzenia  monitoringu stanowią art. 108a ustawy z dnia 11 stycznia 2017 roku Prawo oświatowe oraz art. 222 § 1 Kodeksu pracy. Administratorem systemu monitoringu jest Szkoła ZSEiT w Chełmie.

Kontakt z Inspektorem Danych Osobowych jest możliwy adresem e-mail:
inspektor@cbi24.pl. Każda   osoba   ma   prawo   wniesienia   skargi   do   Prezesa   Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapisy z monitoringu przechowywane będą przez okres 1 miesiąca. Odbiorcami danych osobowych mogą być wyłącznie ograny uprawnione na podstawie przepisów prawa. Regulamin monitoringu dostępny jest na stronie  internetowej Szkoły oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

 
To warto wiedzieć
E-usługi
>>>Galeria zdjęć<<<

Zamknij  Archiwum 2010

Zamknij  Archiwum 2011

Zamknij  Archiwum 2012

Zamknij  Archiwum 2013

Zamknij  Archiwum 2014

Zamknij  Archiwum 2015

Zamknij  Archiwum 2016

Zamknij  Archiwum 2017

Zamknij  Archiwum 2018

Zamknij  Archiwum 2019

Zamknij  Wydarzenia 2020

Zamknij  ~Edukacja wojskowa~

Zamknij  ~INTERNAT~

>Pokaz z galerii zdjęć<

Dzień Dawcy Szpiku

Agendy Szkoły
Nasi partnerzy

CEMEX - partner strategiczny naszej szkoły
CEMEX


ELPAR


 

 


Oficjalny Serwis Urzędu Miasta Chełm

W3C CSS Adaptation Skins Papinou Š 2007 - Licence Creative Commons
^ Góra ^