>>NASZA SZKOŁA<<
EDUKACJA WOJSKOWA
Rekrutacja
Kalendarz
Licznik odwiedzin

   odwiedzający

   odwiedzających online

Witaj na Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych swoim rozwojem i realizacją pasji życiowych do
Zespołu Szkół Energetycznych
i Transportowych

im. ks. Stanisława Staszica w Chełmie.


                                                                                   Dyrektor Szkoły
                                                                                               
mgr Katarzyna Karamać
 
Narodowe Święto Niepodległości

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Zgodne z tradycją szkoły  uczniowie klas mundurowych wraz z Pocztem Sztandarowym  wzięli udział w  uroczystościach miejskich z okazji 101.rocznicy odzyskania Niepodległości.

 
>>> A K T U A L N O Ś C I <<<

II edycja szkolenia unitarnego w Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych

  W dniu 8.11.2019 r. na terenie Internatu Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych uczniowie klas pierwszych, uczestniczący w edukacji wojskowej, wzięli udział w 24 godzinnym szkoleniu unitarnym.
  Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez por. Henryka Józiuka  przy współudziale stowarzyszenia Grim Reapers Chełm., żołnierzy WOT – absolwentów Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych oraz kadetów klas drugich. Celem szkolenia było przygotowanie młodzieży do wspólnego działania w sytuacjach kryzysowych. W ramach zajęć programowych zrealizowano bloki tematyczne z zakresu musztry, regulaminów, pomocy przedmedycznej oraz budowy i obsługi broni strzeleckiej. Uczniowie wdrażali się w życie żołnierskie przed obowiązkowym zimowym obozem szkoleniowym.

 
Podsumowanie konkursu historycznego

 W dniu 7 listopada 2019 r. w Klubie Wojskowym w Chełmie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu historycznego "Wojsko Polskie w II wojnie światowej: kampanie, bitwy, dowódcy", zorganizowanego z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
  Drużyna uczniów ZSEiT w składzie: Emilia Chmielewska, Mikołaj Hetman, Kordian Krzeszowiec, Dawid Krzowski oraz Krystian Krawczyński, zajęła I miejsce przygotowując prezentację na temat gen. Stanisława Maczka.

Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała p. Katarzyna Karamać.

 
Pasja, powołanie, profesjonalizm

Pasja, powołanie, profesjonalizm – spotkanie z księdzem Rafałem Pastwą
 
 W ramach obchodów Dnia Patrona oraz Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych zorganizowano spotkanie z księdzem Rafałem Pastwą – dziennikarzem, pisarzem, działaczem społecznym i człowiekiem wielkiego serca.
  W spotkaniu uczestniczyły klasy , które  wygrały tegoroczną edycję Konkursu Wiedzy o Patronie: I M ,IR,
I Sp, ILp oraz  ubiegłoroczni zwycięzcy – II S, II Lo.
  W przedstawionej prezentacji uczniowie zaakcentowali wszechstronność zainteresowań i wielość pasji  szefa lubelskiego  oddziału „Gościa Niedzielnego”.  
  W rozmowie z młodzieżą ks. Rafał Pastwa poruszył problem kultury nieufności i jej wpływu na kryzys wartości współczesnego człowieka. Zachęcał do rozwijania swoich zdolności i realizacji marzeń, ponieważ profesjonalizm rodzi się z pasji.


 
7 ostatnich newsów

Udział w konkursie Selfie+ - autor : 14/11/2019 ¤ 12:43

Udział w konkursie Selfie+

Kolekcja zdjęć uwieczniających pobyt na stażach zawodowych w Grecji jest bardzo bogata.

Jedno z nich bierze udział w konkursie ogólnopolskim organizowanym przez Fundację  Rozwoju Systemu Edukacji.

Zdjęcie zakwalifikowano do kategorii: „Europejskie wartości w moim projekcie”.

... / ... Przeczytaj więcej...


Konkurs wiedzy o Patronie szkoły - autor : Aleksandra Klajnert-Dudek 08/11/2019 ¤ 10:12

  30 października 2019 r. odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu wiedzy o Patronie szkoły księdzu Stanisławie Staszicu.
 Konkurs ten odbywa się każdego roku w październiku i obejmuje uczniów klas pierwszych. Celem konkursu jest przekazanie i rozpowszechnienie wśród młodzieży uniwersalnych postaw i wartości jakie głosił ks. Stanisław Staszic. 
 
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie:
Wicedyrektor Szkoły – pani Barbara Czyż, Pedagog szkolny – pani Elżbieta Samulak, Eliza Jaskowiec i Laura Faron – zwyciężczynie poprzedniej edycji konkursu.

Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy dostali dodatnie punkty z zachowania, dyplomy, glejty bezpieczeństwa a zwycięzcy konkursu także nagrody rzeczowe. 
Organizatorami konkursu były: p. Aleksandra Klajnert-Dudek oraz p. Anna Chudy.

Zwycięzcy konkursu:
I miejsce klasa I MR g
II miejsce klasa I SLo p
III miejsce klasa I ek  p
 

... / ... Przeczytaj więcej...


Grecja - wizyta przygotowawcza - autor : 08/11/2019 ¤ 09:58

   W dniach 15-18.10.2019r. nauczyciele naszej szkoły p. Jarosław Wójcicki oraz p. Sławomir Kozioł udali się do miejscowości Erateini w Grecji w celu odbycia wizyty przygotowawczej,
w ramach projektu „Zagraniczne praktyki w Grecji, szansą na dobry start w zawodzie mechanik, elektryk, teleinformatyk, mechatronik” nr 2019-1-PL01-KA102-062418.
  W trakcie wizyty ustalone zostały wszystkie szczegóły związane z realizowanym przez nas projektem, w ramach którego uczniowie w listopadzie 2019 roku oraz kwietniu 2020 r. wyjadą na staż zawodowy do Grecji.
 Przy okazji wizyty nauczyciele mieli okazję odwiedzić przedsiębiorstwa, uczestniczyć
w zajęciach innych grup oraz mieszkać w hotelu, w którym zakwaterowani będą uczniowie naszej szkoły.
                 
W załączeniu pamiątkowe zdjęcia z pobytu w Grecji.

... / ... Przeczytaj więcej...


Konferencja w WUP Lublin Filia w Chełmie-Dualny system kształcenia - autor : 08/11/2019 ¤ 09:19

Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych
liderem dualnego systemu kształcenia


  W ramach Europejskich Dni Pracodawców Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych uczestniczył w konferencji „Dualny system kształcenia zawodowego, czyli jak dopasować kwalifikacje pracownika do potrzeb pracodawcy”.
 Przedsięwzięcie zorganizował Wojewódzki Urząd Pracy Filia w Chełmie, wspólnie
z Powiatowym Urzędem Pracy w Chełmie, Krasnymstawie i  Włodawie. Kluczową kwestią omówioną na spotkaniu była współpraca szkół z partnerami społecznymi w kontekście dostosowania szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy. W ramach prezentacji dobrych praktyk Katarzyna Karamać, dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych, omówiła wypracowaną przez szkołę  formułę kształcenia dualnego jako płaszczyznę współpracy edukacji z przemysłem . W swoim wystąpieniu podkreśliła, iż  szkoła zawodowa i zakład pracy są uzupełniającymi się  miejscami zdobywania kwalifikacji zawodowych, które są  niezbędne do funkcjonowania w nowoczesnym przedsiębiorstwie. Zaprezentowała również partnerów gospodarczych, z którymi placówka ściśle współpracuje: Cemex Polska, Hulanicki i Bednarek Sp. z o. o, LW Bogdanka. Zaznaczyła  również, że szkoła sukcesywnie pozyskuje do współpracy  nowe przedsiębiorstwa, reprezentujące lokalny i krajowy rynek  pracy.  O szansach i wyzwaniach związanych z tą współpracą wypowiadał się Sławomir Padowski, Menadżer Mechanicznego Utrzymania Ruchu – Polska, Niemcy, Czechy oraz
Wojciech Miącz  - Specjalista ds. marketingu Hulanicki i Bednarek Sp. z o. o .

... / ... Przeczytaj więcej...


Bieg z policją na dystansie 1919 m. - autor : 08/11/2019 ¤ 09:15

  Dnia 4.10.2019 r. uczniowie naszej szkoły, brali udział w wojewódzkim biegu szkół klas mundurowych, organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie.
Zawody wpisały się w obchody 100. rocznicy powstania Policji Państwowej i nosiły nazwę "Bieg z policją na dystansie 1919 m."

... / ... Przeczytaj więcej...


Spotkanie autorskie - autor : M. Kołodziejczyk 24/10/2019 ¤ 10:07

Spotkanie autorskie z księdzem Rafałem Pastwą

 W dniu 15.10.2019 r w Chełmskim Domu Kultury uczniowie klas I SLpT,  I T oraz I R uczestniczyli w spotkaniu autorskim z księdzem Rafałem Pastwą.
 Wydarzenie to było związane z promocją najnowszej książki redaktora „Gościa Niedzielnego” pt. „Zrost”. Autor podczas interesującej rozmowy rozważał problemy związane z kondycją współczesnego świata i człowieka oraz zagrożeń cywilizacyjnych. Zauważył, że największym wrogiem naszej cywilizacji jest strach, a głównym wyzwaniem likwidacja stereotypów
i uprzedzeń.

... / ... Przeczytaj więcej...


Staszkowy Dzień Nauczyciela - autor : 23/10/2019 ¤ 11:17

Staszkowy Dzień Nauczyciela

   Samorząd Uczniowski w niekonwencjonalny sposób uhonorował nauczycieli z oryginalną
i wyrazistą osobowością, wręczając im podczas kolejnej uroczystej gali statuetki „Staszków.” Pedagodzy byli nominowani w 11 kategoriach.
  Za niekwestionowaną siłę perswazji nagrodzono p. dyrektor szkoły Katarzynę Karamać, a za konsekwentne propagowanie poprawności i staranności językowej oraz wysokich standardów kultury osobistej p. Beatę Jakubowską – Lipczak. Pogromcą nałogów została p. wicedyrektor Barbara Czyż,  która już po raz drugi w staszkowej historii otrzymała również statuetkę Inspektora Gadżeta, tropiciela  przedmiotów rozpraszających uwagę
i percepcję uczniów. Doskonałością roku został p. Jarosław Wójcicki, a Bastionem nie do zdobycia p. Dorota Bekasiewicz. Fascynującą i intrygującą barwę głosu doceniono u p. Janusza Iwanickiego, który  zwyciężył w kategorii Operator dźwięku. Uczniowskiego  Anioła Stróża dostrzeżono w osobie p. Renaty Borysiuk, a Gołębie serce u p. Marty Pągowskiej.
 Zdaniem uczniów na tytuł Dusiciela roku zapracował p. Mariusz Półtorak, dla którego potrzeba porządkowania świata oraz stymulowanie rozwoju ucznia jest nadrzędnym celem działań wychowawczych. Wysoki poziom odpowiedzialności doceniono u p. Katarzyny Molińskiej, która swoimi wątpliwościami i obawami zaburza idylliczny świat ucznia, stąd statuetka z metaforycznym określeniem Trujący bluszcz.
 Zgodnie z tradycją w każdej edycji staszkowej społeczność szkolna przyznaje Super Staszka za całokształt działań wychowawczych, edukacyjnych i organizacyjnych. To honorowe wyróżnienie otrzymał p. Jarosław Wójcicki.

Uroczystość prowadziły uczennice kl. I slpT Weronika Wojciechowska i Karolina Palińska

... / ... Przeczytaj więcej...


 
Film-Letni obóz szkoleniowy klas mundurowych 14-21.06.2018 r.

 
Monitoring wizyjny w ZSEiT
Zespół Szkół Energetycznych i  Transportowych w Chełmie prowadzi monitoring wizyjny budynku Szkoły, Internatu oraz Sali gimnastycznej oraz terenu wokół niego w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników Szkoły, ochrony mienia Szkoły i zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić Szkołę na szkodę.

Podstawę  prawną  wprowadzenia  monitoringu stanowią art. 108a ustawy z dnia 11 stycznia 2017 roku Prawo oświatowe oraz art. 222 § 1 Kodeksu pracy. Administratorem systemu monitoringu jest Szkoła ZSEiT w Chełmie.

Kontakt z Inspektorem Danych Osobowych jest możliwy adresem e-mail:
inspektor@cbi24.pl. Każda   osoba   ma   prawo   wniesienia   skargi   do   Prezesa   Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapisy z monitoringu przechowywane będą przez okres 1 miesiąca. Odbiorcami danych osobowych mogą być wyłącznie ograny uprawnione na podstawie przepisów prawa. Regulamin monitoringu dostępny jest na stronie  internetowej Szkoły oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

 
>Pokaz z galerii zdjęć<

Lekcja w kopalni wegla brunatnego

E-usługi
>>>Galeria zdjęć<<<

Zamknij  Archiwum 2010

Zamknij  Archiwum 2011

Zamknij  Archiwum 2012

Zamknij  Archiwum 2013

Zamknij  Archiwum 2014

Zamknij  Archiwum 2015

Zamknij  Archiwum 2016

Zamknij  Archiwum 2017

Zamknij  Archiwum 2018

Zamknij  Wydarzenia 2019

Zamknij  ~Edukacja wojskowa~

Zamknij  ~INTERNAT~

Agendy Szkoły
Nasi partnerzy

CEMEX - partner strategiczny naszej szkoły
CEMEX


ELPAR


 

 


Oficjalny Serwis Urzędu Miasta Chełm

W3C CSS Adaptation Skins Papinou Š 2007 - Licence Creative Commons
^ Góra ^