>>NASZA SZKOŁA<<
EDUKACJA WOJSKOWA
Rekrutacja
Kalendarz
Licznik odwiedzin

   odwiedzający

   odwiedzających online

2. Aktualności

Plastyczny sukces Weroniki Mil - autor : Ewa Jasik, Ewa Słomczyńska 26/03/2020 ¤ 20:16

Plastyczny sukces Weroniki Mil

  Weronika Mil – uczennica klasy IV MT, została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno - Plastycznego „Matematyczny wszechświat”.
  Organizatorem tego konkursu było Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. Konkurs odbył się przy wsparciu merytorycznym i pod patronatem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Opiekunami Weroniki była Pani Ewa Jasik i Pani Ewa Słomczyńska.
Gratulujemy i życzymy Weronice kolejnych sukcesów.
 
 

Dzień Języka Rosyjskiego - autor : p. S. Tereszczuk i p. S. Wojtczak 25/03/2020 ¤ 20:24

  W środę 26 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie odbył się Dzień Języka Rosyjskiego oraz Maslenica (pożegnanie zimy i powitanie wiosny).
 W ramach przedsięwzięcia zorganizowano spotkanie młodzieży z pracownikami i studentami filologii słowiańskiej z PWSZ w Chełmie. Młodzież zapoznała się z prezentacjami przygotowanymi przez p. dr Mirosławę Kawecką, kierownika katedry Sławistyki oraz p. dr Teresę Giedz-Topolewską, ukazującymi historię i zabytki Petersburga oraz chętnie uczestniczyła w przygotowanych konkursach.
  Uczniowie częstowali się herbatą z samowaru oraz tradycyjnymi rosyjskimi daniami, m.in. blinami – naleśnikami, które symbolizują   słońce w obchodach Maslenicy.
Wydarzenie zorganizowały : p. S. Tereszczuk i  p. S. Wojtczak
 

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem - autor : Małgorzata Kołodziejczyk, Katarzyna Śliwińska-Koguciuk i Monika Gębicka 23/03/2020 ¤ 20:13

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem

 W dniu 28. 02. 2020 r. odbyło się spotkanie autorskie z popularnym pisarzem fantasy Andrzejem Pilipiukiem.
 Wstępem do rozmowy była przygotowana przez p. Katarzynę Śliwińską-Koguciuk prezentacja twórczości autora opowiadań o Jakubie Wędrowyczu. W czasie spotkania Andrzej Pilipiuk opowiadał o źródłach swoich inspiracji literackich i procesie twórczym. Pisarzowi towarzyszył Marek Farfos, prezes "Fundacji ku przeszłości", której celem jest upamiętnienie ważnych wydarzeń związanych z historią Wojsławic.
 Fundacja cyklicznie organizuje również otwarte konkursy literackie o tematyce fantasy "U nas za stodołą".
Spotkanie zorganizowały:
Małgorzata Kołodziejczyk, Katarzyna Śliwińska-Koguciuk i Monika Gębicka

   
   

Jestem Patriotą – szanuję język ojczysty - autor : 13/03/2020 ¤ 08:58

Jestem Patriotą – szanuję język ojczysty 

  W dniu 21.02.2020 r. Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie  przy współpracy z Chełmską Biblioteką Publiczną zorganizował konferencję związaną z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego  oraz udziałem szkoły w XVIII edycji ogólnopolskiego projektu „Szkoła Młodych Patriotów”.
 Uroczystość została objęta  honorowym  patronatem przez Prezydenta Miasta Chełm Jakuba Banaszka,   Rektora PWSZ w  Chełmie prof. dr hab. Arkadiusza Tofila oraz chełmskich parlamentarzystów.
 Patronat medialny: radio Bon Ton, Super Tydzień Chełmski, Kurier Lubelski oraz portal Chełm Nasze Miasto.
 Adresatami przedsięwzięcia byli uczniowie chełmskich szkół podstawowych oraz Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych Chełmie.
 Zgromadzonych powitał Robert Chełmicki dyrektor CHBP. Otwarcia  uroczystości dokonała Katarzyna Karamać, dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych, która w swoim wystąpieniu omówiła aspekt patriotyzmu w kontekście szacunku dla języka ojczystego.  O współczesnej polszczyźnie i jej roli w kształtowaniu patriotycznych postaw mówili: prof. dr hab. Józef  Zając Senator RP, Krzysztof Grabczuk Poseł na Sejm RP oraz Anna Panczyk Dyrektor Biura Posła do Parlamentu Europejskiego Beaty Mazurek, która odczytała także list europosłanki skierowany do uczestników konferencji. W uroczystości uczestniczyła również Ewa Lik – Matuła  Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Chełmie.  Podczas konferencji zaprezentowany został przez Karolinę Palińską z kl. I Sp i Krystiana Krawczyńskiego z kl. II Lo  kodeks postaw patriotycznych, w którym szacunek dla języka polskiego jest priorytetową wartością. O zmaganiach konkursowych w ramach XVIII  edycji ogólnopolskiego projektu mówiła  koordynator projektu, Agata Włodarczyk.
Ideę kampanii  społeczno – edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych” omówił uczeń kl. I Sp Jakub Buczak. Najważniejszym tendencjom rozwojowym języka polskiego poświęcona była natomiast  prelekcja dr Lucyny Sikorskiej  z PWSZ w Chełmie „Dokąd zmierza polszczyzna”. Panel dyskusyjny „Poprawna polszczyzna  – to się opłaca”, z udziałem Katarzyny Józefackiej z Działu Promocji   PWSZ w Chełmie i Katarzyny Archimowicz, autorki najpopularniejszej polskiej powieści obyczajowej w roku 2019, poprowadziła Eliza Kudelska – Nowosad z Radia Bon – Ton.   
O budowaniu kompetencji językowych w procesie tworzenia powieści fantasy opowiadali: Michał Macegoniuk i Michał Mazurek  z  kl. I MR.  Podczas konferencji  odbyło się również uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców szkolnego konkursu krasomówczego: „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą?” Kluczową kwestią  była więc promocja poprawnej polszczyzny i wskazanie niepokojących zjawisk i tendencji językowych, które  zaśmiecają język polski. Przedsięwzięcie miało na celu  kształtowanie patriotycznych postaw młodzieży poprzez rozwój świadomości językowej i kulturowej. Służy więc propagowaniu poprawnej i sprawnej polszczyzny, kształtując twórcze i odpowiedzialne postawy wobec języka polskiego, pomocne w budowaniu kompetencji językowych młodych ludzi.
Konferencję przygotowała grupa nauczycieli: A. Baran, T. Dąbrowski, M. Chrostek, M. Kołodziejczyk, G. Korba, A. Łobodzińska, M. Pągowska, S. Tereszczuk, M. Półtorak,  A. Włodarczyk.

StartPoprzedni [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 następne stronyNastępnyKoniec
 
Film-Letni obóz szkoleniowy klas mundurowych 14-21.06.2018 r.

 
Monitoring wizyjny w ZSEiT
Zespół Szkół Energetycznych i  Transportowych w Chełmie prowadzi monitoring wizyjny budynku Szkoły, Internatu oraz Sali gimnastycznej oraz terenu wokół niego w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów i pracowników Szkoły, ochrony mienia Szkoły i zachowania w tajemnicy informacji, których ujawnienie mogłoby narazić Szkołę na szkodę.

Podstawę  prawną  wprowadzenia  monitoringu stanowią art. 108a ustawy z dnia 11 stycznia 2017 roku Prawo oświatowe oraz art. 222 § 1 Kodeksu pracy. Administratorem systemu monitoringu jest Szkoła ZSEiT w Chełmie.

Kontakt z Inspektorem Danych Osobowych jest możliwy adresem e-mail:
inspektor@cbi24.pl. Każda   osoba   ma   prawo   wniesienia   skargi   do   Prezesa   Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapisy z monitoringu przechowywane będą przez okres 1 miesiąca. Odbiorcami danych osobowych mogą być wyłącznie ograny uprawnione na podstawie przepisów prawa. Regulamin monitoringu dostępny jest na stronie  internetowej Szkoły oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

 
>Pokaz z galerii zdjęć<

Barbórka w ZSEiT-2018

E-usługi
>>>Galeria zdjęć<<<

Zamknij  Archiwum 2010

Zamknij  Archiwum 2011

Zamknij  Archiwum 2012

Zamknij  Archiwum 2013

Zamknij  Archiwum 2014

Zamknij  Archiwum 2015

Zamknij  Archiwum 2016

Zamknij  Archiwum 2017

Zamknij  Archiwum 2018

Zamknij  Archiwum 2019

Zamknij  Wydarzenia 2020

Zamknij  ~Edukacja wojskowa~

Zamknij  ~INTERNAT~

Agendy Szkoły
Nasi partnerzy

CEMEX - partner strategiczny naszej szkoły
CEMEX


ELPAR


 

 


Oficjalny Serwis Urzędu Miasta Chełm

W3C CSS Adaptation Skins Papinou Š 2007 - Licence Creative Commons
^ Góra ^