Nasza Szkoła
Informacje dla ucznia
Rekrutacja
Klasy mundurowe
Kalendarz
Prognoza pogody ;-)
Szukaj2. Aktualności

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych - autor : Katarzyna Karamać 19/03/2018 ¤ 08:40

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

   W dniu 1 marca 2018 r. przy pomniku w Haliczanach, poświęconemu poległym w walce
z funkcjonariuszami UB żołnierzom oddziału zbrojnego „WiN” por. Henryka Lewczuka ps. „Młot” oraz ofiarom mordu  na rodzinie Charlińskich, odbyły się uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorami uroczystości byli: Nadleśnictwo Chełm, Wójt Gminy Kamień, sołectwo Haliczany i Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie.
Podczas wydarzenia wartę honorową pełnili uczniowie Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych  Chełmie.
   Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Jerzego Masłowskiego, historyka i członka zrzeszenia Społeczno- Kombatanckiego Wolność i Niezawisłość, który przedstawił historię tragedii w leśniczówce w Haliczanach: poległych żołnierzy oraz zamordowanych cywilów. Wyjaśnił także określenie Żołnierze Wyklęci, cytując za por. Henrykiem Lewczukiem: „Wyklęci byli przez komunistów, ale nie przez społeczeństwo. Żołnierze walczyli tylko z komunistami, wypełniając w ten sposób rozkaz walki z wrogiem”.
   W wystąpieniach okolicznościowych Wójt Gminy Kamień Roman Kandziora i Nadleśniczy Krzysztof Dźwierzyński podziękowali gościom, młodzieży i mieszkańcom za udział w uroczystościach upamiętniających Dzień Żołnierzy Wyklętych.
Następnie złożono wieńce z zachowaniem ceremoniału wojskowego. W imieniu Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych wieniec złożyli: Jarosław Wójcicki- dyrektor Szkoły oraz nauczyciel Katarzyna Karamać.
W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Energetycznych
i Transportowych w Chełmie, Szkoły Podstawowej w  Kamieniu i Strachosławiu..
Tekst: p. Katarzyna Karamać
Zdjęcia: p. Piotr Kosmala


 

Zimowy obóz szkoleniowy klas mundurowych - autor : Małgorzata Kołodziejczyk 26/02/2018 ¤ 11:16

Obóz był zorganizowany na zasadach wojskowych w systemie skoszarowanym. Zajęcia odbywały się w trzech blokach programowych i obejmowały obszar: wychowawczo – patriotyczny, szkoleniowo – taktyczny, rekreacyjno- sportowy. Uwzględniały one historię formacji mundurowych naszego regionu, zajęcia strzeleckie, zajęcia z „czarnej i zielonej taktyki” oraz musztrę.  Podczas szkolenia wykorzystano sprzęt ćwiczeniowy zakupiony ze środków MON przeznaczonych na realizację pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących piony „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”.  Działania te wzbogaciły i uatrakcyjniły ofertę szkoleniową dla młodzieży oraz przybliżyły specyfikę służb mundurowych.

Uczniowie mieli również możliwość relaksu na stoku narciarskim w Chrzanowie oraz w Chełmskim Parku Wodnym.
Opracowała: M. Kołodziejczyk


„Antymina – Profilaktyka z Pasją” - autor : B. Czyż, E. Samulak 17/02/2018 ¤ 09:25

  Kończy się realizacja zaplanowanego na pierwsze półrocze szkolnego projektu profilaktycznego pod nazwą Nasza szkoła bez dragów. Jest to  już druga edycja tego projektu, tym razem we współpracy ze stowarzyszeniem Akademia Samsona, we współpracy z którym szkoła nasza mogła uczestniczyć    
w ogólnopolskim przedsięwzięciu pod nazwą „Antymina – Profilaktyka z Pasją”, którego dysponentem było Ministerstwo Sprawiedliwości. 
  W ramach naszego projektu  młodzież realizowała program  Narkotyki – pułapka uzależnienia, natomiast dla rodziców i wychowawców klas pierwszych zorganizowano warsztaty na temat Jak rozpoznać, czy dziecko bierze narkotyki?.  Zajęcia te przeprowadziła profilaktyk szkolny Barbara Czyż. Projekt zakładał także działania prewencyjne poprzez monitorowanie zachowań młodzieży naszej szkoły przez pedagog Elżbietę Samulaki psycholog Aleksandrę Klajnert oraz funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej.
Podsumowanie projektu miało miejsce 21 grudnia  happeningiem z udziałem  rapera Mirka Kolczyka - Koli, który wystąpił ze swoim zespołem w ramach projektu „Antymina – Profilaktyka z Pasją”. Występ cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży naszej szkoły.

Realizatorzy projektu Barbara Czyż i Elżbieta Samulak

Od Puszkina, przez Schillera, po Lenona… - autor : Nauczyciele języków obcych 15/02/2018 ¤ 21:11

Od Puszkina, przez Schillera, po Lenona…

18 stycznia kolejny już raz miłośnicy poezji i języków obcych recytowali interpretując, łamiąc sobie języki i walcząc z tremą. Liczyła się dykcja, poprawność wymowy i emocje.
Weronika Mil – j.angielski, Krzysztof Biały – j.niemiecki i Wiktoria Tracz – j.rosyjski, to zdobywcy pierwszych miejsc.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Nauczyciele języków obcych
 

StartPoprzedni [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 następne stronyNastępnyKoniec
 
E-usługi
>>>Galeria zdjęć<<<

Zamknij  Archiwum 2010

Zamknij  Archiwum 2011

Zamknij  Archiwum 2012

Zamknij  Archiwum 2013

Zamknij  Archiwum 2014

Zamknij  Archiwum 2015

Zamknij  Archiwum 2016

Zamknij  Wydarzenia 2017

Zamknij  Wydarzenia 2018

Zamknij  ~INTERNAT~

FILMY

logo_youtube.jpg

logo_facebook.jpg 

Zobacz także
PROJEKTY
Nasi partnerzy

CEMEX - partner strategiczny naszej szkoły
CEMEX


ELPAR


 

 


Oficjalny Serwis Urzędu Miasta Chełm

Licznik odwiedzin

   odwiedzający

   odwiedzających online

W3C CSS Adaptation Skins Papinou Š 2007 - Licence Creative Commons
^ Góra ^