Nasza Szkoła
Informacje dla ucznia
Rekrutacja
Klasy mundurowe
Kalendarz
Prognoza pogody ;-)
Szukaj2. Aktualności

Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie-wycieczka - autor : Dorota Dyczko 07/05/2018 ¤ 22:33

   Dnia 04.04.2018 klasa IIM Technik Mechanik uczestniczyła w badaniach laboratoryjnych oraz zwiedzała laboratoria Centrum Studiów Inżynierskich  PWSZ w Chełmie.
Uczniowie uczestniczyli  w badaniach twardości stali, statycznej próbie rozciągania stali, próbie udarności z wykorzystaniem młota Charpy’go. W ramach zwiedzania Centrum uczniowie poznali możliwości badawcze wszystkich laboratoriów ze szczególnym uwzględnieniem działów mechanicznych. Klasa zwiedziła też hangar samolotowy, symulator lotów.

Opiekun: Dorota Dyczko


Szlakiem polskich kopalń - autor : Nauczyciele przedmiotów górniczych 07/05/2018 ¤ 22:29

Szlakiem polskich kopalń

  Wycieczki zawodoznawcze to cenne źródło wiedzy o specyfice kierunków realizowanych w Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie.
 
W dniach 9 i 10 kwietnia 2018 r. nauczyciele przedmiotów górniczych  wspólnie z doradcą zawodowym i wychowawcami klas technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej  o profilu górniczym i mechaniczno - elektrycznym zorganizowali dwudniową wycieczkę  „Szlakiem polskich kopalń”.
  W przedsięwzięciu uczestniczyli również uczniowie zainteresowani sektorem energetycznym.  Młodzież wspólnie z opiekunami zwiedziła kopalnię wapienia „Latosówka” w Rudnikach, Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego „Guido” w Zabrzu oraz Wieliczkę.

Dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników CEMEX POLSKA uczniowie mieli możliwość obserwacji robót strzałowych w kopalni odkrywkowej w Rudnikach. Program wycieczki został wzbogacony o aspekt historyczny związany ze szlakiem  „Orlich Gniazd” i  Jurą Krakowsko - Częstochowską.

Sponsorem tego przedsięwzięcia była firma „CEMEX POLSKA”, która jest strategicznym partnerem Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie.
 

Wycieczka spedytorów - Targi TSL - autor : Grzegorz Korba 07/05/2018 ¤ 22:19

Wycieczka spedytorów ZSEiT na Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki

  W piątek 23 marca 2018 grupa 39 uczniów Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie (trzecia i czwarta klasa technikum spedycyjnego) uczestniczyła w II Edycji Międzynarodowych Targów Transportu, Spedycji i Logistyki połączonych z III edycją Targów Publicznego Transportu Zbiorowego. Impreza odbywała się na terenie Ptak Warsaw Expo w warszawskim Nadarzynie.
  Podczas imprezy zaprezentowały się wszystkie liczące się przedsiębiorstwa z branży transportowej. Wielu z nich to polscy przedstawiciele wielkich światowych marek, jak m.in. Scania, Volvo czy Renault, byli też – oczywiście – rodzimi reprezentanci, tacy jak m.in. Autosan oraz Ursus Bus.
  Na targach wielu wystawców zaprezentowało swe premiery. To tu, po raz pierwszy w tej części Europy, widzieć mogliśmy m.in. autobus turystyczny Vanhool EX, autobus miejski midi Otokar Navigo LF, autokar turystyczny Otokar Ulyso T.
  Uczniowie uczestniczący w targach mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z zakresem działalności firm działających w branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka).
 Przedstawiciele największych międzynarodowych korporacji przygotowali dla uczniów klas maturalnych oferty podjęcia płatnych staży zawodowych bezpośrednio po ukończeniu technikum spedycyjnego z możliwością późniejszego zatrudnienia w danej firmie.
  Największą niespodzianką podczas tegorocznej edycji targów było spotkanie z Ministrem Edukacji Narodowej Panią Anną Zalewską.  Pani minister zwróciła się do młodzieży tymi słowami:

„Gdybym chciała powiedzieć rzecz najważniejszą, to powinnam zacząć od tego, że jesteście bezwzględnie potrzebni rynkowi.  Na dzisiaj 60-70 tys. logistyków, transportowców jest potrzebnych na polskim rynku. To rynek pracowników. Pracodawcy nauczyli się już o pracowników dbać, potrzebują tak wykwalifikowanych ludzi, jakimi wy za moment będziecie” – stwierdziła.

Organizatorem wycieczki dydaktycznej był Pan Grzegorz Korba - nauczyciel przedmiotów zawodowych logistyczno-spedycyjnych.

Podsumowanie drugiej edycji projektu LUBELSKA #KOMÓRKOMANIA - autor : Aleksandra Klajnert 24/04/2018 ¤ 11:06

Druga edycja projektu LUBELSKA #KOMÓRKOMANIA - podsumowanie

  9  kwietnia delegacja naszej szkoły uczestniczyła w Gali podsumowującej działania szkół
w województwie lubelskim w ramach drugiej edycji projektu LUBELSKA #KOMÓRKOMANIA.

Otrzymaliśmy z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty Certyfikat LUBELSKIEJ SZKOŁY Z ŻYCIEM za organizację na Rzecz Fundacji DKMS akcji mającej na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.

Dyplomem Pedagoga z Życiem została wyróżniona p. Aleksandra Klajnert – koordynator akcji.

Już dziś serdecznie zachęcamy uczniów oraz całą lokalną społeczność do włączenia się w akcję, którą już po raz trzeci będziemy organizować na przełomie września i października 2018 r.


StartPoprzedni [ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ] 10 następne stronyNastępnyKoniec
 
Z ostatniej chwili
30.04.2018 r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych

 
Dzień ten odpracowujemy 19.05.2018 r. (sobota)
E-usługi
>>>Galeria zdjęć<<<

Zamknij  Archiwum 2010

Zamknij  Archiwum 2011

Zamknij  Archiwum 2012

Zamknij  Archiwum 2013

Zamknij  Archiwum 2014

Zamknij  Archiwum 2015

Zamknij  Archiwum 2016

Zamknij  Wydarzenia 2017

Zamknij  Wydarzenia 2018

Zamknij  ~INTERNAT~

FILMY

logo_youtube.jpg

logo_facebook.jpg 

Zobacz także
PROJEKTY
Nasi partnerzy

CEMEX - partner strategiczny naszej szkoły
CEMEX


ELPAR


 

 


Oficjalny Serwis Urzędu Miasta Chełm

Licznik odwiedzin

   odwiedzający

   odwiedzających online

W3C CSS Adaptation Skins Papinou Š 2007 - Licence Creative Commons
^ Góra ^